ÚJDONSÁG

 

Az oldalfalak ezentúl akár kétkomponensű nemes vakolat bevonattal is készülhetnek. Esztétikus, praktikus, vízlepergető hatású. A hagyományos téglaépület hatását kelti.

 

A szendvicspanel és a hőszigetelés

Napjainkban egyre többet hallunk hőszigetelés fontosságáról. A szakemberek nem győzik hangsúlyozni, hogy a hőszigetelt épületek energiaigénye sokkal kevesebb és ezzel jelentősen hozzájárulhatunk a klímaváltozás lassításához. A szendvicspanel a könnyűszerkezetes épületek egyik fő alkotóeleme, amely nem csak a teherbírását, hanem a hőszigetelését tekintve is kiváló.

Ha a könnyűszerkezetes épületek alapanyagként szendvicspaneleket használunk, azzal sok energiát lehet megspórolni, különösen, ha a helyiséget fűteni, illetve nyáron hűteni kell. Ez az anyagiakat tekintve nagy előny, de nem szabad megfeledkezni a környezetvédelmi hatásról sem. A szendvicspanel másik nagy előnye, hogy nagy teherbírású, strapabíró és hosszú élettartamú.

 

 
A panelek mérete

Az oldalpanel és tetőpanel szélessége általában 40-60-100 mm. Az oldalfalpanelek lehetnek mikro-bordásak (jelölésük: 2/63), vagy teljesen síkfelületűek, de lehetnek horganyzott, és többrétegű festett, ill. porszórt kivitelűek is.

 

Statikai adatok

A panelek méretezése az MSZ 15020, 15021, és 15028 szabványok, valamint a vonatkozó műszaki előírások figyelembevételével történik. Az oldalfalpanelek minimum 10 % lejtésű, legfeljebb 1500 mm szelemen távolságú tetőszerkezetének építhető.

 
Légállapot

A panelek fűtetlen, illetve fűtött, + 16 °C feletti, állandó emberi tartózkodásra alkalmas helyiségek határolására használhatók. A panelrendszer különösebb tömítés nélkül száraz és normál légállapotú terek 1 íz=65% határolására alkalmasak.

 

Légáteresztési követelmény

A szerkezet normál légzárású beépítésnél a panel légátbocsátó képessége kisebb, mint 1 m3 / m2h.

 

Vízzárási követelmény

A panel teljes szárazság biztosítására alkalmas megfelelő rugalmas tömítőanyagok használatával.

 

Hő átbocsájtás

A panel hő átbocsájtási tényezőjének meghatározását mindig a legkisebb keresztmetszet esetére kell megadni. Oldalfal esetén a teljes vastagság a kapcsolati pontnál azonos értékű, mivel a pozitív - negatív kiképzésnél a tömítő biztosítja a homogenitást.  A tetőpaneleknél a tiszta habvastagságra kell méretezni, a magas gerincű profil hullámhegyét hő átbocsájtás szempontjából nem lehet figyelembe venni. (Pl. : 60 mm vastag panel: K = 0, 41 W/m2K;  80 mm vastag panel: K = 0, 31W/m2K;  100 mm vastag panel: K = 0, 25 W/m2K)

 

Tűzvédelmi követelmények

A panelek habanyaga önkioltó típusú kemény poliuretán hab. A panelek a nehezen éghető kategóriába sorolhatók. Tűzállósági határérték: th = 0, 20 óra. Az MSZ 595/3 Építmények tűzvédelmére vonatkozó szabvány szerint, az oldalfalpanel alkalmas III-IV tűzállósági fokozatú épületek határoló szerkezetének (kétszintes épületig).A tetőpanel alkalmas III-IV tűzállósági fokozatú épületek építésére. A szabvány 2.204 pontja szerinti fém térelhatároló szerkezet alkalmazható egyszintes „A” és „B” tűzveszélyességi tevékenység célját szolgáló ipari épületekben is.

 

Korróziós igénybevétel

A panelek borító lemezei mindenféle igénybevételre megfelelő megoldást kínálnak. A bevonat nélküli lemezeknél, az erősen szennyezett városi és ipari légkör kivételével - amennyiben közvetlen vegyi hatás nem éri a lemezeket - korrózióvédelemre nincs szükség.

 

Egyéb követelmény

A felületi keménység, az ütésállóság, az akusztika, a fénytechnika, a higiénia, egészségvédelem és más használati követelmények a tartósság, a gyárthatóság, a szerelhetőség követelményei a vonatkozó EMISZ –314/1 előírás szerintiek.

 

 

 

 

 

 

 
 

FORDULJON HOZZÁNK BIZALOMMAL!

Ha érdeklődik a könnyűszerkezetes épületek iránt, keressen minket a honlapunkon megadott elérhetőségeink valamelyikén!