A könnyűszerkezetes épületet akkor érdemes választani, ha valaki időt szeretne spórolni az építkezés során, de mégis megbízható építményt szeretne. A szendvicspanel a könnyűszerkezetes épület építőeleme. Ez a modern építőanyag úgynevezett önhordó szerkezet, nem igényel mást, csak egy stabil vázszerkezetet, ami megtartja a könnyűszerkezetes épületet alkotó szendvicspaneleket.
Ebből következik, hogy szendvicspanelekkel építkezni gyorsabb, ha nem fontos számukra a fűtés, úgy a különleges esztétikus trapézlemez is megfelelő minőséget és gyors szerelhetőséget biztosít.

 
Vázszerkezet

Zártszelvény, mely egy modulon belül hegesztett, festett kivitel. A modulok vázszerkezetét kadmiumozott csavarokkal, oldható kötésekkel rögzítik egymáshoz.

 

Oldal- és véglapok

A kötőelemekkel rögzített vázszerkezetet horganyzott, festett trapézlemezzel burkolják az oldal- és a véglapokon, lemezcsavarral rögzítve. Igény szerint fémszerkezetű ablakok (fix, bukó, nyíló) és áttörések (szellőzés, klíma részére) is kialakíthatók. Az elő- és végfalon igény szerint kis- és nagyméretű ajtó alakítható ki.

 
Tetőhéjjalás

Nyeregtetős kialakítású, lefedés horganyzott, vagy festett trapézlemezzel, vázszerkezethez rögzítve, gerincillesztés horganyzott lemezzel lezárva.

 

Csapadék víz elvezetése

A két oldalra lejtő tetősíkon képződő csapadékvizet két oldalon kialakított négyzet keresztmetszetű csapadékcsatorna gyűjti össze és hengeres levezetőcső (lent kiköpővel) vezeti le. Külön rendelésre.

 
 

FORDULJON HOZZÁNK BIZALOMMAL!

Ha érdeklődik a könnyűszerkezetes épületek iránt, keressen minket a honlapunkon megadott elérhetőségeink valamelyikén!